VÝZVA – NAPIŠ DOPIS

1.třída 2.třída 3.třída 4.třída 5.třída 6.třída 7.třída 8.třída 9.třída Akce tříd

V současné situaci využíváme moderní technologie více než kdy jindy. Komunikujeme pomocí nejrůznějších systémů a platforem, tvoříme skupiny, chatujeme, pořádáme konference, sdílíme materiály, své znalosti prověřujeme v online aplikacích, učíme se online. A tak v našem slovníku kromě e-mailu, Bakalářů, Facebooku, Skype a WhatsAppu zdomácňují názvy jako Microsoft Teams, ITester, Google Classroom, Kahoot, Moodle, Edookit, Classflow, Quizlet a mnohé další. Možností, jak komunikovat v 21. století na dálku, je nespočet.

Po dlouhá století však byl jediným možným způsobem komunikace na dálku dopis. V dnešní době píše osobní ručně psané dopisy jen málokdo. Pojďme to změnit. Vezměme tužku a papír a napišme našim babičkám a dědečkům. Udělejme jim výjimečný den tím, že najdou ve schránce dopis. Ukažme jim, že na ně myslíme, že nám na nich záleží. Zkusme rozzářit jejich tvář. Věnujme jim osobní čas a energii a napišme jim pár milých slov. Vždyť si to zaslouží. Pokud nemáte známky ani možnost je sehnat, je zde další vymoženost 21. století: https://pohledniceonline.cz/. Ta vám umožní vytvořit a odeslat pohled z počítače z bezpečí vašeho domova, a babičky a dědečkové je pak najdou tak, jak si je pamatují, papírové, ve své poštovní schránce.

Kolik dopisů se nám podaří rozeslat do konce května?

Budeme rádi, když nám dáte vědět, že jste nějaký dopis odeslali. Stačí, když pošlete e-mail na zsperuc@zsperuc.cz. Do předmětu napište heslo: dopis. Do zprávy můžete napsat, kolik dopisů jste odeslali, do jakých měst putovaly a své jméno. Potěší nás, pokud napíšete, když dostanete odpověď.

Jiřina Stránská, Monika Mackeová